Ligue 1: Grosicki bohaterem! Strzelił gola na wagę zwycięstwa

Kamil Grosicki kolejny raz pokazał, że śmiało może uchodzić za najlepszego dżokera w całej Ligue 1! Reprezentant Polski wszedł w końcówce meczu z Toulouse FC, kiedy jego drużyna przegrywała 0:1. Kilka minut później było już 2:1... Kropkę nad "i", strzelając gola w doliczonym czasie gry, postawił właśnie "Grosik"!

Trener Rolland Courbis wprowadził Grosickiego w 82. minucie w miejsce Giovanniego Sio. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę! Stade Rennnes odwróciło losy meczu i wygrało 2:1.

Polak najpierw miał udział przy bramce na 1:1, ponieważ to on wymusił błąd obrońcy, po którym Ousmana Dembele przejął piłkę i pokonał bramkarza ładnym strzałem z lewej nogi. Chwilę później już sam ustalił wynik meczu. Asystę zapisał sobie 18-letni Dembele.

Bilans "Grosika" w tym sezonie Ligue 1 to 25 meczów, siedem goli i dwie asysty.

Toulouse FC - Stade Rennes 1:2 (0:0)

Bramki: Ben Yedder 78 - Dembele 90, Grosicki 90+1