Marit Bjoergen wystartuje wcześniej niż początkowo planowała

Zimowe
Marit Bjoergen wystartuje wcześniej niż początkowo planowała
fot.PAP/EPA

Multimedalistka olimpijska i świata w biegach narciarskich Marit Bjorgen, która urodziła 26 grudnia syna, powróci do rywalizacji sportowej jeszcze wcześniej niż planowała. Norweżka wystartuje 12 marca w swoim rodzinnym mieście Rognes na dystansie 42 km.

Bardzo się cieszę, że będę mogła wystąpić na znanej sobie trasie i otoczeniu. To będzie też świetna okazja, by sprawdzić moją formę - powiedziała 35-letnia zawodniczka.

 

Wcześniej poinformowała, że pierwszy start będzie miała 16 marca, ale postanowiła to trochę przyspieszyć. Cztery dni po występie w Rognes pobiegnie w Sarpsborg w towarzystwie Słowenki Katji Visnar, która została matką 24 listopada. Zawody odbędą się w ramach obchodów tysiąclecia miasta.

 

Trener Bjoergen Egil Kristiansen wcześniej podkreślił, że bieg 16 marca ma charakter pokazowy, lecz stawka będzie silna i na starcie stanie prawie cała reprezentacja po powrocie ze Ski Tour Canada (1-12 marca). "Marit i Katja będą musiały walczyć z liderką PŚ w sprincie Maiken Caspersen Fallą, która na pewno pojawi się w Sarpsborg" - podkreślił.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie