RNG pewnie wygrywa z ESC Ever

E-sport
RNG pewnie wygrywa z ESC Ever

Royal Never Give Up wygrało z ESC Ever w meczu zwycięzców grupy A na Intel Extreme Masters w Katowicach. Najlepsza chińska drużyna League of Legends kontrolowała przebieg rozgrywki od samego początku i nie pozwoliła przeciwnikom odwrócić przebiegu spotkania nawet na moment.

ESC Ever zaskoczyło wszystkich specjalistów League of Legends wybierając nieco zapomnianego Vladimira na górną aleję. Koreańska drużyna zbudowała kompozycje nastawioną na późną fazę gry i chciała wesprzeć jego bardzo mocny push aż trzema strzelcami.

 

W następstwie swoich wyborów w champion select ESC Ever prezentowało podobnie pasywny styl gry, jak w swoim poprzednim meczu z Team SoloMid. Ares i spółka nie wymieniali objectivów na mapie, nie walczyli o wizję. Zamiast tego starali się przedłużyć rozgrywkę jak najbardziej i doprowadzić do momentu, w którym wybrany przez nich Vladmir będzie mocniejszy.

 

Jednak RNG w tym czasie nie próżnowało. Chińska drużyna zdobywała coraz więcej wież i stawiały wardy coraz głębiej w dżungli ESC Ever. Pomimo optycznej przewagi Royal, mieli tylko 3000 sztuk złota więcej niż ESC Ever.

 

Gdy Royal Never Give Up zaczynało odczuwać brak tanka z prawdziwego zdarzenia, to szybko użyła Loopera grającego jako Quinn do popchnięcia dolnej alei, a w międzyczasie rozgrywało idealnie przeprowadzone teamfighty. Indywidualne umiejętności zawodników RNG i doświadczenie w walkach drużynowych zaprocentowało. ESC Ever nie potrafiło znaleźć odpowiedzi podczas rozgrywanych w dżungli walk z Nidalee i Lissandrą w roli głównej.

 

RNG wyciągnęło wnioski z poprzedniej gry ESC Ever i udało im się zabrać przeciwnikom Barda, którym – jeszcze bardziej kluczowy niż zawsze – support Key robił niestworzone rzeczy. Mata wcale nie poradził sobie gorzej, ale zawodnikami meczu zostają Mlxg i Looper z RNG.

 

RNG zajmuje pierwsze miejsce w Grupie A, a ESC Ever zagra w meczu o awans ze zwycięzcą spotkania o wszystko (TSM – Origen).

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie