KSW 34: Sowiński nadal mistrzem! Pokonał Jacarezinho (WIDEO)

Sporty walki

Artur Sowiński pokonał jednogłośnie na punkty (29:28, 29:28, 29:28) Fabiano "Jacarezinho" Silvę i obronił tytuł mistrza KSW w kategorii piórkowej! Brazylijczyk nie miał pomysłu na walkę. - Myślałem, że "zdechnie" po pierwszej rundzie, ale tak się nie stał - stwierdził "Kornik" tuż po walce.

Przewaga zasięgu i wzrostu zdecydowanie przemawiała za Sowińskim, który wiedział, że musi trzymać Brazylijczyka na dystans. Fani "Kornika" mogli bać się o to, że jak "Jacarezinho" sprowadzi walkę do parteru, to będzie miał więcej atutów niż poprzedni rywal Polaka - Kleber Koike Erbst. Nic z tych rzeczy, bo Sowiński w parterze spisywał się bez zarzutu! Próbował skrętówki, wysoko sięgał nogami i po prostu kontrolował przebieg pojedynku.

 

Sowiński zaskakująco dobrze radził sobie z próbami obaleń Brazylijczyka, lecz w końcu za łatwo "oddał" jedną nogę. Silva był z góry, a Polak był pasywny. Można powiedzieć, ze "Jacarezinho" przeleżał na nim ponad trzy minuty i dzięki temu zyskał przewagę na kartach punktowych.

 

W ostatniej rundzie Brazylijczyk miał coraz mniej sił, próbował obalenia, lecz przez ponad 40 sekund trzymał "Kornika" za nogę i był bezradny. Sowiński konsekwentnie utrzymywał dystans w stójce i punktował lewym prostym.

 

 

Przegapiłeś transmisję? Nic straconego! Archiwum znajdziesz TUTAJ!

MC, jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze