Turecka liga koszykarzy: Lampe lepszy od Kuliga w polskim meczu

Besiktas Stambuł z Maciejem Lampe pokonał Trabzonspor z Damianem Kuligiem 85:74 w meczu 20. kolejki tureckiej ligi koszykarzy. Indywidualnie lepszy był Kulig, który uzyskał 18 pkt i cztery zbiórki. Lampe miał 12 pkt i cztery zbiórki.

Kulig przebywała na parkiecie w Stambule przez 31 minut i trafił 3 z 5 rzutów za dwa punkty, 2 z 4 zza linii 6,25 m i wszystkie sześć wolnych. Lampe zagrał przez 28 minut i wykorzystał 6 z 9 rzutów za dwa punkty. Do statystyk dołożył też dwie asysty.

Lamar wydał płytę na życzenie LeBrona Jamesa

Besiktas zajmuje w tabeli 10. pozycję z bilansem 10 wygranych i 10 porażek. Trabzonspor plasuje się lokatę niżej, ale ma zdecydowanie gorszy bilans - osiem zwycięstw i 12 przegranych.

Liderem jest po sobotnich meczach Galatasaray Stambuł (bilans 14-6), ale w niedziele i poniedziałek odbędą się mecze mających najmniejszą liczbę porażek do tej kolejki Anadolu Efesu Stambuł i Fenerbahce Stambuł (identyczny bilans 15-4).