W Katowicach czas na wojnę! GKS – Arka w Polsacie Sport

Piłka nożna
W Katowicach czas na wojnę! GKS – Arka w Polsacie Sport
fot. gkskatowice.eu

Na zakończenie 20. kolejki I ligi czeka na nas prawdziwy hit. Na Bukową przyjeżdża trzecia w tabeli Arka Gdynia. Dla katowiczan to idealna okazja, aby zbliżyć się do rywala i miejsc premiowanych awansem do Ekstraklasy, o których Gieksa wciąż marzy. To będzie futbolowa wojna! Mecz GKS Katowice – Arka Gdynia od 12.35 w Polsacie Sport.

Zimą Arka nie spała. Działacze znad morza zbroili się przed wiosennym bojem o Ekstraklasę. Do Gdyni zostali wypożyczeni Dariusz Formella z Lecha Poznań oraz Mateusz Szwoch z Legii Warszawa. Pozyskano także Yannicka Kakoko z Miedzi Legnica i mającego na koncie tytuł króla strzelców ligi cypryjskiej Gastóna Sangoyę. Znacznie mniej aktywna na transferowych salonach była Gieksa. Jej najciekawszym wzmocnieniem jest zakontraktowanie wracającego z Ameryki Tomasza Zahorskiego. Połączenie doświadczenia 31-latka ze skutecznością supergwiazdy GKS Grzegorza Goncerza na pierwszoligowych boiskach może dać mieszankę wybuchową, której bać będą się od Suwałk aż po Nowy Sącz.

 

7 pytań głównych przed 1 ligą

 

Faworytem jest jednak Arka, która w tabeli zajmuje obecnie trzecie miejsce. Gospodarze z Katowic są dopiero na ósmej pozycji, a do lokaty premiowanej awansem tracą dziewięć punktów. – Do Ekstraklasy awansujemy my i Wisła Płock – nie ma wątpliwości prezes GKS Wojciech Cygan. Już dziś okaże się, czy jego piłkarze rozpoczną pościg za czołówką, czy może do upragnionej Ekstraklasy zbliży się Arka.

 

Mecz GKS Katowice – Arka Gdynia od 12.35 w Polsacie Sport.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie