Carneiro oczekuje przeprosin od Mourinho

Piłka nożna
Carneiro oczekuje przeprosin od Mourinho
fot. PAP

Choć Jose Mourinho już od kilku miesięcy nie jest trenerem Chelsea, to Eva Carneiro ciągle nie odpuszcza Portugalczykowi. Była doktor mistrzów Anglii oczekuje od niego publicznych przeprosin.

Relacje Carneiro i Mourinho były normalne aż do sieprnia 2015 roku i pierwszego meczu sezonu Chelsea - Swansea. W końcówce na murawie leżał Eden Hazard, a pani doktor natychmiast podbiegła, by mu pomóc. To rozwścieczyło ówczesnego szkoleniowca "The Blues", który uważał, że taka reakcja nie była konieczna w sytuacji, kiedy drużyna gra w dziesiątkę i za chwilę straci na chwilę kolejnego zawodnika. Zgodnie z przepisami piłkarz, któremu jest udzielana pomoc, musi na kilkanaście sekund zejść z boiska.

Mourinho bardzo szybko odsunął ją na dalszy plan. Później zabronił jej udziału w meczach wyjazdowych, następnie zakazał wstęp na treningu, by w końcu zwolnić. Carneiro nie mogła tego przeboleć, o czym przez długi czas opowiadała w mediach. Sugerowała też, że jest dyskryminowana ze względu na płeć. Niedawno odbyły się pierwsze rozprawy sądowe, a że zamieszani w sprawę nie doszli do porozumienia, to wywodząca się z Gibraltaru doktor żąda publicznych przeprosin od Portugalczyka.

Jeśli nie będzie postępu do 6 czerwca, to wtedy zostaną ujawnione zeznania świadków plus sam Mourinho będzie musiał w końcu je złożyć.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze