Tour de France: Hinault żegna się z wyścigiem

Inne
Tour de France: Hinault żegna się z wyścigiem
fot. PAP

Bernard Hinault będzie w tym roku po raz ostatni pełnić funkcje honorowe podczas Tour de France. Legendarny francuski kolarz podjął taką decyzję ze względów rodzinnych.

"14 listopada skończę 62 lata. Mam 16-miesięcznego wnuka i to, czego nie dane mi było przeżyć z moimi dziećmi, pragnę przeżyć z wnukiem" - powiedział agencji AFP pięciokrotny triumfator Tour de France.

 

Hinault spędzał poza domem blisko 140 dni w roku w związku z obowiązkami ambasadora ASO, stowarzyszenia organizującego Tour de France i inne wyścigi kolarskie oraz takie wydarzenia sportowe jak Rajd Dakar czy maraton w Paryżu. Podczas "Wielkiej Pętli" wręczał koszulki zwycięzcom etapów oraz liderom poszczególnych klasyfikacji.

 

"Na Tour de France przyjadę przywitać się ze znajomymi i z dyrektorem wyścigu Christianem Prudhomme'em, ale już nie wsiądę do samochodu. Wiem za dobrze, co to oznacza" - podkreślił triumfator największego wyścigu kolarskiego w latach 1978, 1979, 1981, 1982, 1985 i ostatni francuski zwycięzca tej imprezy.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie