Cyprus Women's Cup: Porażka polskich piłkarek w finale z Austrią

Piłka nożna
Cyprus Women's Cup: Porażka polskich piłkarek w finale z Austrią
fot. Cyfrasport

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała w Larnace z Austrią 1:2 (1:1) w finałowym meczu turnieju Cyprus Women's Cup. Bramkę dla Polski zdobyła Ewelina Kamczyk.

We wcześniejszych spotkaniach grupowych zespół trenera Wojciecha Basiuka wygrał z Czechami 1:0, zremisował z Walią 1:1 i pokonał Finlandię 1:0. Drugą grupę wygrała Austria, wyprzedzając Włochy, Irlandię i Węgry.

 

Polki zajmują w światowym rankingu 31. miejsce, Finlandia - 24., a Austria - 27. Przed wylotem na Cypr Polki w tym roku rozegrały trzy spotkania towarzyskie - na wyjeździe z Portugalią 0:1 i 1:0 oraz w Niecieczy z Islandią 1:1.

 

Biało-czerwone przygotowują się do kolejnych spotkań eliminacji ME. Walkę o prawo gry w finałach zainaugurowały w ubiegłym roku wyjazdową porażką z wyżej notowanymi Szwedkami 0:3. Potem w Tychach pokonały Słowację 2:0 i wygrały w Mołdawii 3:1. W grupie czwartej gra też Dania. W pierwszym tegorocznym meczu eliminacyjnym Polki zagrają 7 kwietnia w Tychach z Dunkami. Najwyżej w rankingu FIFA spośród eliminacyjnych rywalek polskich piłkarek jest sklasyfikowana Szwecja - na 8. miejscu. Dania jest 15., Słowacja - 46., a Mołdawia - 105.

 

Eliminacje toczą się w ośmiu pięciozespołowych grupach, awans uzyskają ich zwycięzcy i sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Dwie pozostałe drużyny z drugich lokat rozegrają play off o ostatnie miejsce w finałach. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz - Holandia. Tytułu bronić będzie reprezentacja Niemiec. ME piłkarek zostaną rozegrane po raz 12. Osiem złotych medali wywalczyły Niemki, dwa razy triumfowały Norweżki, raz Szwedki. Polki w finałach nigdy nie wystąpiły.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 

1. Austria

2. Polska

3. Włochy

4. Czechy

5. Węgry

6. Walia

7. Irlandia

8. Finlandia

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze