Liga Mistrzyń: Dynamo jak Zenit! Siatkarki gromią na oczach Leona

Siatkarki Dynama Kazań rozgromiły 3:0 (25:14, 25:23, 25:21) Nordmeccanikę Piacenza w 1/6 finału Ligi Mistrzyń. Panie biorą przykład ze swoich kolegów z Zenita - ogrywają każdego, kto stanie im na drodze. Z trybun zresztą obserwował je zresztą sam Wilfredo Leon!

Przewaga Rosjanek uwidoczniała się od początku. W pierwszym secie było już 14:7, skończyło się 25:14, a siedem punktów Włoszki, które wyeliminowały w 1/6 finału PGE Atom Trefl Sopot, straciły po błędach własnych.

Drugi set zdecydowanie bardziej wyrównany. Było już 16:16. Ale nie można chwalić dnia przed zachodem słońca, jeśli za przeciwniczki ma się Jekatierinę Gamowę i Elitsę Wasilewą. Dzięki kapitalnym zagrywkom tej pierwszej, set skończył się wynikiem 25:23.

W ostatniej odsłonie Włoszki po raz pierwszy objęły prowadzenie. Ale z 12:13, szybko zrobiło się 16:15. Ta część gry także padła łupem Rosjanek - 25:21.

Rewanż za dwa tygodnie we Włoszech. Na razie zdecydowanie bliżej Final Four siatkarki Dynama Kazań.