PlusLiga: Szóste zwycięstwo BBTS Bielsko-Biała w tym sezonie

BBTS Bielsko-Biała pokonało Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 25:18) w meczu inaugurującym 22. kolejkę PlusLigi. MVP spotkania został Bartłomiej Neroj.

W Olsztynie mecz tych drużyn wygrał Indykpol AZS 3:0. Tylko ostatni set dostarczył widzom sporo emocji. BBTS Bielsko-Biała z dorobkiem szesnastu punktów zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli. Bilans pięciu zwycięstw i piętnastu porażek podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha chcą bardzo poprawić.

Dlatego też gospodarze zaczęli spotkanie bardzo skoncentrowani i z wolą odniesienia zwycięstwa. Set premierowy był długo wyrównany. W końcówce pomogły bielszczanom dwie pomyłki w ataku Bartosza Bednorza. Wcześniej po bielskiej stronie dobrze atakował Bartosz Janeczek.

W drugim secie gospodarze mieli przewagę 13:10. Podopieczni Andrei Gardiniego prawie odrobili straty, ale BBTS znowu był na prowadzeniu 20:17. Mimo licznych prób i szans akademicy nie byli w stanie już odrobić dystansu. Partię zakończył atak z drugiej linii Serhija Kapelusa.

Niewiele brakowało, żeby zwyciężyli 3:0. Przegrywając 18:21 zniwelowali przewagę, ale w końcówce lepsi okazali się olsztynianie.

W czwartym secie bielszczanie mieli już wyraźną przewagę. Po pierwszej przerwie technicznej prowadzenie wzrosło do 16:9, a następnie wyniosło 19:9. Gospodarze zostali trochę uśpieni takim wynikiem. Rywale zdobyli kilka punktów, ale nie mogli zagrozić siatkarzom BBTS w odniesieniu końcowego, zasłużonego zwycięstwa.

BBTS Bielsko-Biała - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 25:18)

BBTS: Krulicki, Neroj, Janeczek, Wika, Kapelus, Sacharewicz, Koziura (libero) oraz Lewis (libero), Kwasowski

Indykpol AZS: Zniszczoł, Stoilović, Bednorz, Adamajtis, Woicki, Koelewijn, Potera (libero) oraz Zabłocki (libero), Waliński, Zajder, Bieńkowski

Polecamy mecze PlusLigi na kanałach Polsat Sport, Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i obejrzyj na żywo TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!