Kwalifikacje do Rio: Znamy rozkład gier polskich siatkarzy

Inne
Kwalifikacje do Rio: Znamy rozkład gier polskich siatkarzy
fot. PAP

Meczem z Kanadą rozpoczną polscy siatkarze rywalizację w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Biało-czerwoni między 28 maja, a 6 czerwca rozegrają w Tokio siedem spotkań.

30 maja będzie dniem przerwy. W kolejnych dniach biało-czerwoni zagrają: z Japonią (31 maja), Chinami (1 czerwca) i Wenezuelą (2 czerwca). 3 czerwca będzie kolejnym dniem przerwy. W dwóch ostatnich spotkaniach Polska zmierzy się z Iranem (4 czerwca) oraz Australią (5 czerwca).

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) poinformowała w piątek, że bilety na turniej w Japonii pojawią się w sprzedaży od 12 marca.

Udział w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro zapewniły sobie do tej pory reprezentacje: Brazylii (gospodarz), USA, Włoch, Argentyny, Rosji, Kuby i Egiptu. Pozostało pięć miejsc do obsadzenia.

 Turniej w Tokio to jednocześnie eliminacje strefy azjatyckiej;  awans na igrzyska w Rio de Janeiro wywalczą trzy zespoły najwyżej położone w tabeli oraz najlepsza drużyna z Azji.

Program meczów reprezentacji Polski (czas polski):


28.05:  Polska - Kanada (godzina 7.30)
29.05:  Polska - Francja (godzina 7.30)

30.05: dzień przerwy

31.05: Polska - Japonia (godzina 11.10)
01.06: Polska - Chiny (godzina 7.30)
02.06: Polska - Wenezuela (godzina 7.30)

03.06 dzień przerwy

04.06: Polska - Iran (godzina 7.30)
05.06: Polska - Australia (godzina 7.30)

Ostatni rozdział "Drogi do Rio" – Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny będzie miał miejsce z udziałem Algierii, Chile, Meksyku i Tunezji. Awans uzyska zwycięzca.

RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie