Masternak: Adamek jest już innym pięściarzem, ale jego szybkość została!

Sporty walki

Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) ma okazję sparować z Tomaszem Adamkiem (50-4, 30 KO) w Łomnicy w ramach przygotowań do Polsat Boxing Night. - Teraz jest już zupełnie innym pięściarzem. Podwójny, potrójny lewy prosty jest bardzo szybki - powiedział.

Artur Łukaszewski: Jak oceniasz atmosferę panującą w Łomnicy? Jak forma, jak treningi?

Mateusz Masternak: Atmosfera jest bardzo dobra, miałem dziewięć rund treningu, więc łatwo nie było, ale przecież o to chodzi! Praca idzie pełną parą, forma jest coraz lepsza. Na razie jestem z niej zadowolony, bo przecież będzie jeszcze lepiej!

Sparujesz z Tomaszem Adamkiem, Michałem Cieślakiem czy Marcinem Rekowskim. Jak oceniasz ich dyspozycję?

Każdy z nich jest na dobrym poziomie, każdy z nich ma zupełnie inny styl. Tomek jest ruchliwy, schodzi nisko, balansuje, Michał - agresywny, Marcin - dystans i próby kontr. Na sparingach nie można pracować tylko nad formą fizyczną, ale także psychiczną.

Miałeś okazję zerknąć na sparing Tomasza Adamka. Jest ta legendarna szybkość, o której zawsze mówi?

Dawno z Tomkiem nie sparowałem, ostatni raz jak jeszcze boksował w kategorii cruiser. Teraz jest już zupełnie innym pięściarzem. Podwójny, potrójny lewy prosty jest bardzo szybki - może nie dla mnie, bo ja jestem z wagi cruiser, ale jak na ciężkiego ta ręka była dobra i ciągle jest dobra.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Kup bilety na galę Polsat Boxing Night: Adamek vs Molina - FINAL CALL!

Artur Łukaszewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze