Turniej Final Six Ligi Światowej w Krakowie!

Siatkówka
Turniej Final Six Ligi Światowej w Krakowie!
fot. PAP

Turniej finałowy Ligi Światowej odbędzie się w lipcu w krakowskiej Tauron Arenie - poinformował dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej miasta Krzysztof Kowal. To kolejna wielka siatkarska impreza, która odbędzie się w stolicy Małopolski. Kraków będzie także gospodarzem Final Four Ligi Mistrzów i Memoriału Huberta Wagnera.

Prawo organizacji finału Ligi Światowej Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) przyznała Polsce w grudniu. Nie był jednak wówczas znany gospodarz turnieju.

Final Six odbędzie się w dniach 13-17 lipca. To będzie też jeden z ostatnich sprawdzianów reprezentacji narodowych przed igrzyskami w Rio de Janeiro. Polacy, jako gospodarze, mają w nim zagwarantowany udział.

Polska była już trzy razy gospodarzem turnieju finałowego Ligi Światowej. W 2001 i 2007 roku impreza odbyła się w katowickim Spodku, a w 2011 w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Biało-czerwoni uczestniczą w tych rozgrywkach od 1998 roku i tylko dwa razy udało im się stanąć na podium. W 2012 roku w Sofii triumfowali, a rok wcześniej zajęli trzecią lokatę. W obu przypadkach trenerem był Włoch Andrea Anastasi. W ubiegłym roku pod wodzą Stephane'a Antigi zajęli w Rio de Janeiro czwarte miejsce.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze