Rasmussen: Zabrakło nam mądrości

Inne

Kim Rasmussen przyznał, że aby pokonać Rosję na jej terenie potrzebny był rozsądek w przełomowych momentach gry. – W końcówce powinniśmy lepiej rozwiązywać sytuacje jeden na jeden. Niestety nasze rzuty nie kończyły się zmianą wyniku - powiedział trener Polek.

- Nie wiem dlaczego, ale w drugiej połowie zdarzały się nam przestoje w obronie. Momentami za dużo swobody miała zawodniczka nr 13 (Anna Wiacheriewa –przyp. red.). O końcowym wyniku zadecydowały dosłownie detale – dodał trener biało-czerwonych.

 

Duńczyk potwierdził, że przynajmniej remis był bardzo blisko. – Przy stanie 25:24 mieliśmy piłkę i tego nie wykorzystaliśmy. Jak powiedziałem zabrakło nam mądrości. Zwycięstwo zaczęło się od nas oddalać – uupełnił. Rasmussen przyznał, że wszystkie zawodniczki zagrały na 100 procent. Stworzyły dużo sytuacji rzutowych.

 

– Ten mecz kosztował nas wiele sił, ale już myślimy o walce ze Szwecją. Mój zespół jest dobrze przygotowany, więc nie obawiam się tego, że może nam zabraknąć sił. Chcemy wygrać. Każde spotkanie jest tu ważne. Szwecja na koniec może pokonać Rosję. Sobotni mecz może okazać się w końcowym rozrachunku bardzo dla nas radosny– zapowiedział Rasmussen.

psl, zprp.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie