Walka Fonfara - Kowaliow możliwa w Rosji!

Sporty walki
Walka Fonfara - Kowaliow możliwa w Rosji!
fot.Cyfrasport

W rosyjskich mediach powstały spekulacje na temat potencjalnej walki Andrzeja Fonfary z czempionem WBA, WBO i IBF Siergiejem Kowaliowem (29-0-1, 26 KO). Niespełna 33-letni Rosjanin chce w najbliższym czasie stoczyć pojedynek w swojej ojczyźnie. Między innymi Fonfara jest wymieniany jako prawdopodobny przeciwnik Kowaliowa.

Od pewnego momentu stało się jasne, że rewanż między Andrzejem Fonfarą, który legitymuje się rekordem 28-3, 16 KO z mistrzem świata WBC wagi półciężkiej Adonisem Stevensonem (27-1, 22 KO) nie będzie w najbliższym czasie możliwy. W takim wypadku "Polski Książę" chce zmierzyć się z innym rywalem z najwyższej półki. Zdaniem rosyjskich mediów bardzo realne jest, że dojdzie do pojedynku Kowaliow - Fonfara.

 

Przedstawiciel agencji Itar-Tass zapytał 28-letniego polskiego pięściarza o chęć skrzyżowania rękawic z Kowaliowem. - Teraz jestem na obozie treningowym i oczekuję na informację od promotora o konkretnej dacie walki i przeciwniku. Co do pojedynku z Kowaliowem w Rosji, oczywiście mógłbym boksować, ale nie było jeszcze takiej propozycji - odparł Fonfara.

 

Andrzej Fonfara po raz ostatni wyszedł do ringu w październiku ubiegłego roku. Skrzyżował wówczas rękawice z Nathanem Cleverlym. Urodzony w Radomie polski pięściarz okazał się lepszy od Walijczyka - wygrał na punkty.

A.J., Polsat Sport, ringpolska.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze