Przez pierwsze dwa dni mogliśmy obserwować starcia w dwóch grupach - poznaliśmy już częściowe ich rozstrzygnięcia. Z grupy A awans do półfinałów zapewnił sobie Naiman, natomiast z grupy B - Pokrovac. Równocześnie z turniejem - po dwóch porażkach - pożegnali się już: Portugalczyk Cereza oraz Francuz Tars. Już o 14:00 rozpoczną się spotkania, po których poznamy pełny skład półfinałów Europe Winter Championship. W walce o pozostałe dwa miejsca zmierzą się:

 

14:00 - DrHippi vs Nicslay (grupa A)
16:00 - Diggen vs BunnyHoppor (grupa B)

 

Później zwycięzcy tych spotkań w półfinale spotkają się kolejno z Pokrovacem oraz Naimanem. Awans do półfinału równoznaczny jest także z zagwarantowaniem sobie dziesięciu tysięcy dolarów nagrody oraz 15 punktów do końcowej klasyfikacji tegorocznych rozgrywek. Nagrody za poszczególne miejsca prezentują się bowiem następująco:

 

1 miejsce - 25 000 dolarów + awans na BlizzCon
2 miejsce - 15 000 dolarów + 20 punktów HCT
3-4 miejsce - 10 000 dolarów + 15 punktów HCT

 

Zapraszamy do śledzenia rozgrywek na oficjalnym kanale www.twitch.tv/playhearthstone. A jeśli już jesteśmy przy transmisji, to tam też możemy znaleźć jedyny polski akcent - jednym z casterów tego turnieju jest oczywiście Marcin "Gnimsh" Filipowicz. Dodatkową motywacją do śledzenia rozgrywek jest też fakt, że Frodan zapowiedział na swoim koncie w serwisie Twitter, że dzisiaj zostanie także pokazana kolejna, legendarna, karta z zapowiedzianego niedawno dodatku, który pojawi się na przełomie kwietnia i maja.