1/4 finału PP: Niespodzianka w Szczecinie, mistrzynie poległy w Elblągu

Piłka ręczna

Obrońca trofeum - ekipa Vistalu Gdynia, bezproblemowo wygrała pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Polski kobiet w piłce ręcznej w Nowym Sączu. W pozostałych ćwierćfinałach nie brakowało niespodzianek, bo za taką należy uznać np. porażkę Pogoni Baltica Szczecin, która uległa u siebie Enerdze AZS Koszalin.

Pogoń Baltica, która zakończyła rundę zasadniczą PGNiG Superligi Kobiet na pierwszej lokacie, podejmowała przed własną publicznością szóste w lidze koszalinianki. Na parkiecie w Szczecinie nie było jednak widać różnicy między oboma zespołami i już do przerwy był remis 12:12. W drugiej połowie to piłkarki gości zachowały więcej zimnej krwi, wygrały dwoma trafieniami i w rewanżu w Koszalinie będą w uprzywilejowanej sytuacji.

O tak dużej niespodziance nie możemy z pewnością mówić w kontekście porażki mistrzyń Polski z Lublina w Elblągu. Szczypiornistki Selgrosu, które od początku sezonu mają swoje kłopoty, po zaciętym boju uległy doskonałym zawodniczkom Startu 30:31. Cały czas to one są jednak faworytkami dwumeczu, bowiem w perspektywie mają rewanż przed własną publicznością.

W pozostałych dwóch meczach padły spodziewane rezultaty, bo za takie można uznać zwycięstwa Vistalu w Nowym Sączu oraz Zagłębia w Gdańsku. To oznacza, że w rewanżowych starciach, które odbędą się 30/31 marca, zarówno gdynianki, jak i lubinianki będą musiały tylko postawić kropkę nad "i".