Masakra na stadionie! Terrorysta z ISIS wysadził się w tłumie kibiców

Piłka nożna
Masakra na stadionie! Terrorysta z ISIS wysadził się w tłumie kibiców
fot. PAP

Na stadionie piłkarskim w miejscowości Al-Asrija na południe od Bagdadu doszło do zamachu samobójczego. Terrorysta z ISIS odpalił bombę w tłumie kibiców podczas ceremonii medalowej po meczu piłki nożnej.

Miejscowość Al-Asrija położona jest około 40 kilometrów na południe od Iraku. Według informacji miejscowej policji, po zakończeniu meczu piłki nożnej zorganizowano rozdanie nagród, podczas którego doszło do tragicznych wydarzeń. Zamachowiec samobójca odpalił bombę w tłumie kibiców. Według różnych źródeł eksplozja zabiła od 25 do 65 osób. Ponad 60 osób zostało rannych.

 

Na początku marca dokonano krwawego zamachu w środkowym Iraku, w mieście al-Hilla; zginęło wówczas 60 osób. Do zorganizowania ataku przyznało się Państwo Islamskie. W lutym w serii zamachów w Iraku zginęło ponad 100 osób.

 

Na początku marca w Iraku wojsko rozpoczęło przy wsparciu sił powietrznych nową ofensywę, by odzyskać mające kluczowe znaczenie tereny na północ od Bagdadu i usunąć stamtąd dżihadystów. Celem tych działań jest odcięcie tras zaopatrzenia dla bojowników ISIS i zwiększenie kontroli wokół będącego w ich rękach Mosulu na północy kraju.

RM, dailymail.co.uk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze