Euro 2016: Finaliści w różnych nastrojach. Porażki Austrii i Szwajcarii

Finaliści Euro 2016 szlifują formę przed najważniejszą imprezą tego roku. Jak to bywa w meczach towarzyskich, jedni mogą być bardziej zadowoleni, inni trochę mniej.

Spokojne zwycięstwo odnieśli Albańczycy, którzy do przerwy tylko remisowali z Luksemburgiem. W drugiej połowie do siatki trafili jednak Armando Sadiku oraz Sokol Cikalleshi. Rywalem tej reprezentacji na Euro 2016 będą Francuzi, Szwajcarzy oraz Rumuni. Tego dnia grali także ci pierwsi i drudzy. Gospodarze mistrzostw Europy pokonali Rosję 4:2 (premierowe trafienie N'Golo Kante i kapitalny gol Dimitry Payeta), a Helweci ulegli 0:2 Bośni i Hercegowinie.

Niespodziewaną porażkę zanotowali Austriacy, którzy przegrali 1:2 z Turcją. Z kolei do składu Szwecji wrócił Zlatan Ibrahimovic, lecz tym razem nie popisał się ani golem, ani asystą. Choć gol Marcusa Berga wyprowadził "Trzy Korony" na prowadzenie, to Matej Vydra zapewnił Czechom remis. Obie reprezentacje wystąpią na Euro 2016.

Po ciekawym meczu Irlandczycy zremisowali ze Słowakami 2:2. Wynik został ustalony jeszcze przed przerwą. Bramki dla tych pierwszych zdobyli Shane Long oraz James McClean (obaj z rzutów karnych) oraz Miroslav Stoch i Paul McShane (trafienie samobójcze) dla tych drugich.

W hitach także nie zabrakło emocji. Niemcy rozbili u siebie Włochów 4:1, Portugalczycy pokonali Belgów 2:1, a Anglicy przegrali z Holandią 1:2.

Wyniki:

Luksemburg - Albania 0:2 (Sadiku 63, Cikalleshi 75)
Austria - Turcja 1:2 (Junuzovic 22 - Calhanoglu 43, Turan 56)
Szwajcaria - Bośnia i Hercegowina 0:2 (Dzeko 14, Pjanic 57)
Szwecja - Czechy 1:1 (Berg 14 - Vydra 26)
Irlandia - Słowacja 2:2 (Long 21 [rz.k.], McClean 24 [rz.k.] - Stoch 14, McShane 45 [sam.]
Anglia - Holandia 1:2 (Vardy 41 - Janssen 50 [rz.k.], Narsingh 78)
Portugalia - Belgia 2:1 (Nani 20, Ronaldo 40 - Romelu Lukaku 62)
Niemcy - Włochy 4:1 (Kroos 24, Goetze 45, Hector 59, Ozil 75 [rz.k.] - El Shaarawy 83)

Francja - Rosja 4:2 (Kante 8, Gignac 38, Payet 64, Coman 76 - Kokorin 56, Zhirkov 68)