Kristoff wygrał pierwszy etap Trzy Dni De Panne

Inne
Kristoff wygrał pierwszy etap Trzy Dni De Panne
fot. PAP

Norweski kolarz Alexander Kristoff z ekipy Katiusza wygrał pierwszy etap i zdobył koszulkę lidera wyścigu Trzy Dni De Panne. Na finiszu w Zottegem wyprzedził ostatnich towarzyszy ucieczki Aleksieja Łucenkę z Kazachstanu i Holendra Lieuwe Westrę (obaj Astana).

Czołowa trójka uzyskała 36 sekund przewagi nad pierwszą większą grupą. Przed startem w De Panne zawodnicy minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych w ostatnich dniach dwóch belgijskich kolarzy - Antoine'a Demoitie, którego przejechał motocykl w trakcie wyścigu Gandawa-Wevelgem, oraz Daana Myngheera, ofiarę zawału serca podczas pierwszego etapu Criterium International na Korsyce.

 

Kristoff triumfował w ubiegłorocznej edycji Trzy Dni De Panne, wygrywając trzy z czterech etapów. Wyścig w północno-zachodniej Belgii jest jednym z ulubionych Macieja Bodnara. Dwa lata temu wygrał on jazdę indywidualną na czas, a w 2012 roku w klasyfikacji generalnej uplasował się na trzeciej pozycji. W tegorocznej edycji Polak wystartował jako lider rosyjskiej ekipy Tinkoff.

 

W Zottegem Bodnar zajął dopiero 113. miejsce, tracąc do zwycięzcy 14.22. Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) był 84. (strata 10.23), a Marcin Białobłoski (One Procycling) - 91. (13.15).

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze