Finalista Ligi Europy wykluczony z rozgrywek

Piłka nożna
Finalista Ligi Europy wykluczony z rozgrywek
fot. Cyfrasport

Trzy kluby piłkarskie Dnipro Dniepropietrowsk, Inter Baku i Targu Mures zostały wykluczone przez UEFA na trzy lata z rozgrywek w Lidze Europy. Powodem są zaległe zobowiązania finansowe, które, pomimo monitów, nie zostały uregulowane.

W komunikacie opublikowanym przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) stwierdzono, że te trzy kluby z Ukrainy, Azerbejdżanu i Rumunii, nawet jeżeli na boisku zakwalifikują się do rozgrywek Ligi Europy, zostaną z nich wykluczone.

 

Warunkiem anulowania sankcji obowiązującej przez najbliższe trzy lata jest uregulowanie w terminie do 31 stycznia 2017 roku wszystkich zaległych płatności.

 

Dnipro, finalista LE w poprzednim sezonie (27 maja 2015 roku przegrał 2:3 z Sevillą na Stadionie Narodowym w Warszawie), zmaga się z poważnymi problemami finansowymi, które powstały z powodu niestabilnej sytuacji politycznej i ekonomicznej na Ukrainie.

 

Wśród wykluczonych przez UEFA zespołów nie znalazł się drugi rumuński klub Astra Giurgiu, który również jest poważnie zadłużony i także już otrzymał ultimatum o konieczności wyjścia z kryzysu najpóźniej do 31 stycznia 2017.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie