Wlazły nie zagra w Rio

Siatkówka
Wlazły nie zagra w Rio
fot. Cyfrasport

Trener siatkarskiej reprezentacji Polski Stephane Antiga rozwiał wątpliwości dotyczące powrotu do kadry atakującego PGE Skry Bełchatów Mariusza Wlazłego. Najlepszy zawodnik ostatnich mistrzostw świata nie wzmocni więc składu biało-czerwonych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

"Sprawa jest zamknięta od trzech miesięcy. Wówczas na ten temat po raz ostatni z Mariuszem rozmawiałem. Powiedział, że definitywnie do reprezentacji nie wróci. Szanuję jego decyzję" – powiedział Stephane Antiga w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

 

Mariusz Wlazły po raz ostatni w narodowych barwach wystąpił w finale mistrzostw świata 2014, w którym Polacy ograli w katowickim Spodku 3:1 Brazylię. Po turnieju zawodnik ogłosił swą rezygnację z występów w kadrze, mimo to wielu kibiców liczyło, że uda się go namówić na powrót na igrzyska olimpijskie w Rio. Spekulacje te wzmogły się jeszcze po zaangażowaniu Philippe Blaina - asystenta Antigi w reprezentacji - w roli szkoleniowca Skry. Selekcjoner jednak szybko uciął temat ewentualnego powrotu znakomitego siatkarza.

 

Polacy,  po wygranej w Berlinie z Niemcami, zajęli trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym i zachowali szansę na udział w igrzyskach olimpijskich w Rio. Podopieczni Stephane Antigi zagrają w Tokio w turnieju interkontynentalnym (28 maja - 6 czerwca). Zmierzą się w nim z: Kanadą (28 maja) , Francją (29 maja), Japonią (31 maja), Chinami (1 czerwca), Wenezuelą (2 czerwca), Iranem (4 czerwca) oraz Australią (5 czerwca). Awans na igrzyska w Rio de Janeiro wywalczą trzy zespoły najwyżej położone w tabeli oraz najlepsza drużyna z Azji.

 

W załączonym materiale wideo pamiętny finał MŚ 2014 Polska - Brazylia, ostatni mecz Mariusza Wlazłego w reprezentacji Polski.

RM, przegladsportowy.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze