WTA Katowice Open: Linette w turnieju głównym

Tenis
WTA Katowice Open: Linette w turnieju głównym
fot. PAP

Magda Linette zagra w rozpoczynającym się w poniedziałek w Katowicach turnieju głównym tenisowych zawodów WTA. Z "jedynką" wystąpi Agnieszka Radwańska. Do śledzenia turniej WTA Katowice Open zapraszamy na sportowe anteny Polsatu.

Linette początkowo miała zagrać w rozpoczynających się w sobotę kwalifikacjach. Ponieważ WTA nie przyznała tzw. „special exempt” – czyli miejsca dla zawodniczki dobrze grającej w zawodach ostatniego tygodnia – „awansowała” Polka.

 

„Dziką kartę” do eliminacji dostała od organizatora polska zawodniczka Wiktoria Kulik, już wcześniej miejsca tam zapewniły sobie Paula Kania, Anastazja Szoszyna (halowa mistrzyni Polski) i Weronika Falkowska (halowa mistrzyni kraju juniorek).

 

Z powodu kontuzji w turnieju głównym nie wystąpią Alison van Uytvanck (Belgia) i Denisa Allertova (Czechy). Ich miejsca zajmą Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) i Chorwatka Donna Vekic. Z „dziką kartą” zagra Białorusinka Wera Łapko. O przepustki do turnieju głównego zagrają 32 tenisistki - 28 na podstawie rankingu i cztery z "dzikimi kartami".

 

Turniej główny rozpocznie się 4 kwietnia. Rywalizacja toczyć się będzie w Spodku i połączonym z nim tunelem Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

 

Największą gwiazdą organizowanych po raz czwarty zawodów (pula nagród 250 tys. dolarów) będzie Radwańska, która startowała w Katowicach w dwóch ostatnich latach i za każdym razem odpadała w półfinale.

 

Poprzednią edycję turnieju, w kwietniu 2015, wygrała Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, która w finale pokonała Camilę Giorgi 6:4, 6:3. Włoszka w półfinale okazała się lepsza od Radwańskiej.

 

W rywalizacji singlowej wzięły udział cztery Polki. Najlepszy wynik uzyskała Agnieszka Radwańska, jej młodsza siostra Urszula i Magdalena Fręch przegrały mecze otwarcia, a Magda Linette dotarła do 1/8 finału.

 

Pierwszą edycję zawodów wygrała Włoszka Roberta Vinci, która w finale pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą. Z powodów proceduralnych nie mogła wtedy zagrać Agnieszka Radwańska. W roku 2014 Polka już wystąpiła, odpadając w półfinale z późniejszą triumfatorką, Francuzką Alize Cornet.

 

Pierwszy turniej miał pulę nagród 235 tys. dol., potem wzrosła ona do 250 tys. Pierwsze dwie edycje rozgrywane były tylko w Spodku, w roku 2015 część meczów gościło wybudowane w międzyczasie Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

 

Turniej WTA Katowice Open pokażemy na sportowych antenach Polsatu.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze