Babiloński: Cieślak wkrótce dołączy do Głowackiego i Włodarczyka

Sporty walki
Babiloński: Cieślak wkrótce dołączy do Głowackiego i Włodarczyka
fot.Cyfrasport

Michał Cieślak wkrótce dołączy do obecnego i byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofów Głowackiego i Włodarczyka - uważa promotor radomskiego boksera Tomasz Babiloński. W sobotę Cieślak na gali Polsat Boxing Night spotka się z Portorykańczykiem Francisco Palaciosem.

Włodarczyk był mistrzem globu federacji IBF i WBC, a od pół roku pas WBO należy do Głowackiego, który w Newark odebrał go Niemcowi Marcowi Huckowi. W "kolejce" po swoją szansę czeka kolejny pięściarz Sferis KnockOut Promotions i Babilon Promotion, 27-letni Cieślak. Do tej pory wygrał wszystkie 11 walk, w tym siedem przed czasem. - Walka 2 kwietnia na gali Polsat Boxing Night z Palaciosem, który dwukrotnie bez powodzenia rywalizował z Diablo Włodarczykiem o mistrzostwo świata, będzie najpoważniejszym testem w karierze Cieślaka. Michał jest gotowy na takie wyzwania. Wierzę w jego sukces, a już za dwa miesiące szykujemy mu w Szczecinie pierwszy 12-rundowy pojedynek o tytuł interkontynentalny jednej z najpoważniejszych federacji, po którym powinien znaleźć się w 15 rankingu światowego. To otwiera mu drogą boksowania o pas czempiona - powiedział Babiloński.

 

Już wcześniej pojawiły się ciekawe propozycje dla Cieślaka, m.in. ze strony menedżerów Ukraińca Ołeksandra Usyka (9-0), mistrza olimpijskiego z Londynu i amatorskiego mistrza świata. - Jeszcze dwie-trzy walki i Michał stanie do potyczki o najcenniejsze trofea w pięściarstwie zawodowym. To trzeci Polak, po Włodarczyku i Głowackim, który zaistnieje w świecie w kategorii junior ciężkiej. Bokser z Radomia ma niesamowite argumenty w dłoniach, potrafi bardzo mocno uderzyć z obu rąk. To nie typ pykacza, jak Palacios czy inny stary lis Steve Cunningham, który za dwa tygodnie będzie przeciwnikiem Krzyśka Głowackiego w Nowym Jorku - dodał szef Babilon Promotion.

 

"Diablo" Włodarczyk nie może doczekać się walki o tymczasowy pas WBA z Beibutem Szumenowem, bowiem Kazachowi niespecjalnie spieszy się do tej konfrontacji. Ale już 16 kwietnia pierwszy pojedynek w obronie pasa WBO stoczy Głowacki. Amerykanin Cunningham w przeszłości z różnym skutkiem boksował z Włodarczykiem (bilans 1-1) i Tomaszem Adamkiem (0-2).

 

Jestem dużo spokojniejszy niż przed walką z Huckiem, bowiem Cunningham, przy całym szacunku dla jego osiągnięć, a przecież był mistrzem świata, to zawodnik słabszy od Niemca. Ale i tak Głowacki, a także Cieślak w przypadku rywalizacji z Palaciosem, to już inna, wyższa liga. Obaj rywale naszych zawodników mają swoje lata, wieku się nie oszuka. Poza tym swoje przyjęli też na sparingach. Jeśli zdecydują się na otwartą walkę z Polakami, to przegrają przed czasem, jak Palacios z Rosjaninem Dimitrijem Kudriaszowem - ocenił Babiloński.

 

W sobotę w Krakowie wystąpią też m.in. Adamek (jego rywalem w wadze ciężkiej będzie Eric Molina) i Mateusz Masternak (Eric Fields, kat. junior ciężka). Z kolei Ewa Brodnicka bronić będzie pasa mistrzyni Europy w wadze lekkiej w starciu z Anitą Torti. W innej walce w królewskiej wadze ciężkiej były pretendent do tytułu mistrza globu Andrzej Wawrzyk spotka się z Marcinem Rekowskim. - Faworytem jest sporo młodszy i mający większy zasięg ramion Wawrzyk, ale w boksie wszystko jest możliwe. Mamy taki pomysł, aby zwycięzca potyczki Wawrzyk-Rekowski zmierzył się 28 maja w Szczecinie z Krzysztofem Zimnochem. Dla kibiców byłaby to atrakcyjna konfrontacja - zakończył promotor.

 

Galę Polsat Boxing Night, która odbędzie się 2 kwietnia w TAURON Arenie Kraków, kibice będą mogli obejrzeć w systemie PPV.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze