Rewolucyjne zmiany w siatkarskich mistrzostwach Europy!

Siatkówka
Rewolucyjne zmiany w siatkarskich mistrzostwach Europy!
fot. CyfraSport
Na ostatnich ME reprezentanci Polski odpadli w ćwierćfinale

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu nowego formatu najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej poinformowała o zmianach w najważniejszych zawodach reprezentacji narodowych w Europie.

Po wnikliwym przeanalizowaniu rozgrywek i szczegółowych konsultacjach z wieloma zainteresowanymi stronami, podjęto decyzję o zwiększeniu liczby uczestników finałowej rundy mistrzostw Europy do 24, a maksymalnej liczby organizatorów do czterech. Obie zmiany mają na celu przede wszystkim zwiększenie ekspozycji tych rozgrywek w Europie.

 

Rozszerzenie liczby uczestników pozwoli ośmiu dodatkowym narodowym federacjom doświadczyć i wykorzystać udział w tej fazie rozgrywek do rozpropagowania siatkówki w ich krajach podczas każdej kolejnej edycji ME.

 

Zmiany zaczną obowiązywać począwszy od mistrzostw Europy 2019. Europejska konfederacja zwróciła się do ESOC (European Sports Organising Commission) z prośbą o opracowanie pełnej koncepcji technicznej nowego formatu zawodów. Projekt zostanie przeanalizowany i ma być ostatecznie zatwierdzony na zebraniu Zarządu CEV, zaplanowanym na 10-11 czerwca w Rzymie.

 

Ewentualne zatwierdzenie koncepcji rozgrywek w czerwcu otworzy proces zgłaszania kandydatur, w którym od Narodowych Federacji będzie się oczekiwać współpracy przy wspólnym aplikowaniu o prawo do zorganizowania tych najważniejszych europejskich zawodów w roku 2019 i w kolejnych latach. CEV będzie następnie ściśle współpracować z wyłonionymi organizatorami i wspierać ich w przygotowaniu najlepszych siatkarskich widowisk w Europie.

psl, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze