MLG Columbus 2016: Natus Vincere w wielkim finale!

E-sport

Gracze Natus Vincere okazali się lepsi od duńskiego Astralis w pierwszym półfinałowym spotkaniu MLG Columbus 2016! Na’Vi pokonali swoich przeciwników zarówno na Inferno jak i Dust2.

Edward i spółka swój marsz po finał pierwszego majora w tym roku, rozpoczęli od wygranej na de_inferno. Oba zespoły, były mocno zdeterminowane do osiągnięcia wyznaczonego celu, prowadząc zaciekłą walkę o zwycięstwo. Wyrównane spotkanie, w którym mieliśmy nawet remis 14-14, ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Na’Vi, które w kluczowej końcówce meczu wykazało się dużo większym opanowaniem od swoich przeciwników.

Duńczycy zdemotywowani fatalną końcówką poprzedniej mapy, do rywalizacji na de_dust2 podeszli w kiepskich nastrojach. Widać było wiele błędów popełnianych przez ekipę karrigana, które skutecznie wykorzystywali zawodnicy Natus Vincere. Flamie i spółka w pierwszej połowie spotkania, wypracowali sobie sporą przewagę, kończąc po stronie terrorystów wynikiem 12:3. Graczom Na’Vi pozostało zatem dokończyć formalności – kolejne cztery rundy, które wpadły na ich konto po stronie CT, otworzyło im drzwi do wielkiego finału MLG Columbus 2016.

Już za kilkanaście minut, na scenie pojawią się zawodnicy Team Liquid oraz Luminosity Gaming, którzy również powalczą o finał tych niezwykle prestiżowych rozgrywek.