Niewiadoma dziesiąta w klasyku Dookoła Flandrii

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) zajęła 10. miejsce w kolarskim klasyku Dookoła Flandrii (141,2 km), zaliczanym do kolarskiego World Tour kobiet. Zwyciężyła mistrzyni świata Brytyjka Elizabeth Armitstead (Boels-Dolmans). Polka straciła do niej cztery sekundy.

Na mecie w Audenard 27-letnia triumfatorka wyprzedziła towarzyszkę ucieczki Szwedkę Emmę Johansson (Wiggle High5). Cztery sekundy później finiszowała grupa pościgowa na czele z Holenderką Chantal Blaak (Boels-Dolmans), w której była także najszybsza z Polek Niewiadoma.

Armitstead, ósma w Dookoła Flandrii przed rokiem, jest pierwszą brytyjską zwyciężczynią tego wyścigu, po Nicole Cooke, która wygrała go w 2007. To jej trzecie podium w tegorocznym cyklu WT. W marcu triumfowała w Strade Bianche i Trofeo Alfredo Binda.

Ubiegłoroczna zwyciężczyni flandryjskiego klasyka Włoszka Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) tym razem zajęła piąte miejsce.