Eliminacje ME: Polska - Dania: Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna

Przed reprezentacją Polski kobiet bardzo ważny mecz z silną reprezentacją Danii. Zwycięstwo może dać Polkom bardzo dobrą pozycję przed końcową fazą eliminacji. Transmisja meczu Polska - Dania w Polsacie Sport od 19:45.

Polki przygotowują się do tego meczu w ośrodku w Gutowie Małym. Trener Wojciech Basiuk zawodniczki ma na zgrupowaniu już od 2 kwietnia. Przyjechały także grające na co dzień w Bundeslidze Ewa Pajor (Wolfsburg) i Silvana Chojnowski (TSG Hoffenheim). Kontuzjowaną bramkarkę Darię Antończyk zastąpiła zawodniczka KKP Bydgoszcz Anna Palińska.

 

Dunki przyleciały do Polski w poniedziałek i trenowały na stadionie w Sosnowcu. Zajęcia na obiekcie w Tychach przeprowadziły w środę wieczorem. Najbliższe rywalki reprezentacji Polski to bardzo dobry zespół. Na wyjeździe z bardzo silną Szwecją przegrały na wyjeździe tylko 0:1. Polki z tym samym rywalem zanotowały porażkę 0:3.

 

Później jednak, wygrały 2:0 w Tychach ze Słowacją (po golach Natalii Chudzik i Dominiki Grabowskiej), a z wyprawy do Mołdawii wróciły ze zwycięstwem 3:1. Po spotkaniu z Norwegią reprezentacja Polski zostanie w Pszczynie, gdzie będzie się przygotowywać do bardzo ważnego starcia ze Słowacją w Popradzie.

 

Awans do ME wywalczą zwycięzcy grup eliminacyjnych (poza zasięgiem wydaje się być reprezentacja Szwecji) i sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc.

 

Transmisja meczu Polska - Dania od 17:45 w Polsacie Sport.

 

 

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze