Artur Siódmiak weźmie udział w biegu ekstremalnym

Inne
Artur Siódmiak weźmie udział w biegu ekstremalnym
fot. mudmax.pl

Nowa odsłona biegów ekstremalnych wkracza do Warszawy. Już 23 kwietnia w Farmie Makedońskich odbędzie się druga edycja Mud Maxa – zupełnie nowego cyklu biegów z przeszkodami. Udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. Artur Siódmiak.

Po inauguracyjnej edycji Mud Maxa w Gniewinie – 50 km od Gdańska, która szerokim echem odbiła się wśród pasjonatów ekstremalnych wyzwań, nowy cykl biegów z przeszkodami zawita do centralnej Polski.

 

Dla amatorów pokonywania niecodziennych trudności, organizatorzy przygotowali siedem kilometrów błota, bagien, trawersów i podbiegów – łącznie około trzydzieści naturalnych, ale również specjalnie przygotowanych przeszkód. Brzmi jak poważne wyzwanie, ale organizatorzy zadbali o profesjonalne przygotowanie wszystkich uczestników. Już od kilku miesięcy w całej Polsce prowadzone są otwarte treningi, których zadaniem jest przygotowanie zainteresowanych osób do startu w Mud Muxie. Spotkania odbyły się do tej pory m. in. w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu i Krakowie, gdzie profesjonalni trenerzy crossfit przygotowują programy treningowe dedykowane właśnie temu wydarzeniu.

 

Pierwsza edycja biegu zdobyła uznanie największych śmiałków ekstremalnych doznań. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Kamil Horba, a kobietą, która najszybciej pokonała trasę była Karina Kwiecińska. Po tytuł najlepszej drużyny sięgnęła Husaria Race Team z Krakowa. Organizatorzy postanowili stworzyć dodatkową kategorię dla dziennikarzy, którą jako pierwszy w historii Mud Maxa zwyciężył Maciej Cnota.

 

Udział w warszawskiej edycji potwierdził już Artur Siódmiak. Były reprezentant Polski w piłce ręcznej, pod okiem Jakuba Popławskiego z Crossfit Trójmiasto, przygotowuje się do startu w edycji warszawskiej. Wszystkich chętnych, którzy chcą się zmierzyć na trasie ze słynnym Królem Arturem, zapraszamy do podjęcia wyzwania 23. kwietnia na terenie Farmy Makedońskich, 15 kilometrów od Warszawy. Szczegóły i rejestracja na www.mudmax.pl.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie