Finał World Tour w Dausze na Polsatsport.pl. Kliknij i oglądaj!

W finale turnieju Doha Open dojdzie do pojedynku włosko - austriackiego. Włoski duet Alex Ranghieri - Adrian Carambula wyeliminował w półfinale Polaków Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora. Z kolei inna biało-czerwona para Michał Bryl i Kacper Kujawiak w ćwierćfinale ulegli w dwóch setach Austriakom – Alexandrowi Huberowi i Robinowi Seidlowi, którzy powalczą o złoto.

W pierwszym meczu półfinałowym w Doha Open Alexander Huber i Robin Seidl grali z Niemcami Markusem Böckermannem i Larsem Flüggenem. W pierwszej partii Austriacy mieli cały czas kilkupunktową przewagę, pierwszą piłkę setową przy stanie 20:17 para niemiecka jeszcze obroniła, ale po chwili zepsuty serwis dał wygraną Austriakom.

Drugi set lepiej rozpoczęli Böckermann i Flüggen, którzy prowadzili już 6:3, jednak rywale odrobili straty i Niemcy na przerwie technicznej mieli już tylko jeden punkt przewagi. Przy stanie 17:16 dla rywali para niemiecka poprosiła o przerwę, po której okazało się, że Lars Flüggen nie jest w stanie kontunować gry. Niemcy poddali się i w ten sposób austriaccy siatkarze awansowali do finału.

Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (KS Jastrzębie) przegrali z Włochami Alexem Ranghierim i Adrianem Carambulą 0:2 (25:27, 14:21).