Syprzak: Mecz z Macedonią mieliśmy pod kontrolą

Piłka ręczna
Syprzak: Mecz z Macedonią mieliśmy pod kontrolą
fot.PAP

Kamil Syprzak nie ukrywa, że wygrana z Macedonią 25:20 w pierwszym meczu rozgrywanego w Gdańsku kwalifikacyjnego turnieju do igrzysk nie przyszła polskim piłkarzom ręcznym łatwo. - Mieliśmy jednak to spotkanie pod kontrolą – ocenił obrotowy FC Barcelona Lassa.

Wiedzieliśmy z kim przyszło nam grać i spodziewaliśmy się trudnego oraz zaciętego meczu. I tak też było, ale moim zdaniem mieliśmy to spotkanie pod kontrolą i zwycięstwo nie było zagrożone. W naszej grze było kilka niedociągnięć, zdarzały nam się błędy, jednak ogólnie możemy być zadowoleni z tego występu. Wydaje mi się również, że to spotkanie mogło podobać się kibicom - stwierdził Syprzak.

 

Obrotowy polskiej reprezentacji podkreślił również bardzo dobrą postawę zespołu w obronie. - Zawsze słynęliśmy z twardej defensywy, ale teraz w tym elemencie wypadliśmy jeszcze lepiej. Mamy kilka zmian i kilka nowych systemów, które trenujemy i staramy się dopieścić. Założenie jest również takie, aby w meczu grali wszyscy zawodnicy i kiedy się zgramy oraz dopracujemy wszystkie elementy, powinno być jeszcze lepiej - przyznał.

 

W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Chile, które wydają się być najsłabszym zespołem grającym w Gdańsku, a w niedzielę z Tunezją. - Chciałbym powiedzieć, że jesteśmy jedną nogą w Rio, ale nie powiem, bo wcale tak nie uważamy. Przed nami jeszcze dwa mecze i musimy uważać, żeby się nie potknąć. A chcemy wygrać ten turniej - podsumował Kamil Syprzak.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie