McDonnell ciągle mistrzem świata WBA! Wygrał przed czasem z Vargasem

Sporty walki

Jamie McDonnell (28-2-1, 13 KO) pokonał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie Fernando Vargasa (29-10-3, 20 KO) na gali w Londynie. Tym samym obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii koguciej.

McDonnell mistrzowski pas WBA w kategorii koguciej wywalczył w 2014 roku, kiedy to pokonał Tabtimdaenga Na Rachawata (52-3, 34 KO). Od tej pory trzy razy skutecznie bronił tytułu - najpierw pokonał przed czasem Javiera Nicolasa Chacona (21-3-1, 6 KO), a następnie dwukrotnie na punkty okazał się lepszy od Tomokiego Kamedy (31-2, 19 KO). Jego rywalem podczas sobotniej gali w Londynie był Meksykanin Fernando Vargas (29-9-3, 20 KO).

Zdecydowanym faworytem był panujący mistrz, który od razu zabrał się do roboty. McDonnell regularnie trafiał ciosami na dół i skutecznie rozbijał Meksykanina, który w całej walce miał tylko kilka dobrych momentów. Można było zadawać sobie pytanie, kiedy Anglik w końcu złamie dzielnego przeciwnika. Stało się to w dziewiątej rundzie, kiedy to Vargas dał się trafić prawym sierpowym. Mocno się po nim zachwiał, a McDonnell w ekspresowym tempie ruszył do dobicia rywala. Po dwóch kolejnych uderzeniach sędzia był zmuszony przerwać starcie.


Dla Anglika był to udany powrót do ojczyzny po 1,5 roku przerwy.

Wynik walki:

Jamie McDonnell pokonał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie Fernando Vargasa.

 

Skrót walki w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze