1 liga: Maciej Bartoszek trenerem Chojniczanki

Piłka nożna
1 liga: Maciej Bartoszek trenerem Chojniczanki
fot. PAP

Maciej Bartoszek został we wtorek trenerem piłkarzy Chojniczanki. 39-letni szkoleniowiec zastąpił zwolnionego w sobotę po porażce u siebie 0:1 z Wigrami Suwałki Mariusza Pawlaka. Po 25 kolejkach zespół z Chojnice zajmuje w pierwszej lidze 14. pozycję.

Pod wodzą Pawlaka, który przejął Chojniczankę w 2012 roku, drużyna awansowała do pierwszej ligi i w minionych rozgrywkach zajęła w niej najwyższe w historii klubu piąte miejsce. Z kolei w tym sezonie dotarła do ćwierćfinału Pucharu Polski – w tej fazie wyeliminowała ją Legią Warszawa.

Początek rundy rewanżowej był jednak w wykonaniu Chojniczanki fatalny. W sześciu meczach zespół zanotował tylko dwa remisy oraz poniósł cztery porażki, z czego trzy na własnym stadionie i od razu po ostatniej z nich z Wigrami zarząd klubu podziękował Pawlakowi za współpracę.

Bartoszek przejął ekipę z Chojnic we wtorek w dniu swoich 39. urodzin. Nowy szkoleniowiec ma sporo czasu na przygotowanie zespołu, bo w najbliższej kolejce Chojniczanka pauzuje (miała zmierzyć się z wycofanym z rozgrywek Dolcanem Ząbki) i pierwszy mecz pod jego wodzą rozegra dopiero w sobotę 23 kwietnia na własnym stadionie z Chrobrym Głogów.

Bartoszek pracował ostatnio w pierwszoligowym Zawiszy Bydgoszcz, a wcześniej był trenerem PGE GKS Bełchatów (w 2011 roku zajął z nim w ekstraklasie 10. pozycję), Legionovię Legionowo, Zdrój Ciechocinek, Unię Janikowo i Kanię Gostyń. Po odejściu z Bełchatowa, w grudniu 2011 roku, został prezesem spółki Ekoskład, która zarządzała międzygminnym wysypiskiem śmieci w Służewie położonym w gminie Aleksandrów Kujawski.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie