Porozumienie w greckim futbolu. Rozgrywki pucharu kraju będą dokończone

Piłka nożna
Porozumienie w greckim futbolu. Rozgrywki pucharu kraju będą dokończone
fot. PAP

Rywalizacja o Puchar Grecji, zawieszona na początku marcu z powodu zamieszek, zostanie dokończona - poinformował przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Dzięki porozumieniu greckim klubom nie grozi wykluczenie z rozgrywek międzynarodowych.

We wtorek doszło w Atenach do spotkania z udziałem wiceministra sportu w Grecji Stavrosa Kontonisa, przedstawiciela FIFA Kostakisa Koutsokoumnisa (jednocześnie prezesa Cypryjskiej Federacji Piłkarskiej) oraz szefa Greckiej Federacji Piłkarskiej Giorgosa Girtzikisa.

 

Niedawno FIFA dała greckiej federacji i rządowi czas do 15 kwietnia na wznowienie rozgrywek. W przeciwnym razie kluby z tego kraju mogły zostać wykluczone z rywalizacji na arenie międzynarodowej.

 

Dokończenie rozgrywek oznacza, że odbędą się półfinały i finał Pucharu Grecji. Nie wiadomo jeszcze, czy spotkania zostaną rozegrane przy pustych trybunach, ewentualnie na neutralnym terenie. Decyzje powinny zapaść do piątku.

 

Na początku marca rząd Grecji zdecydował o odwołaniu pozostałych meczów pucharu po zamieszkach z udziałem kibiców w trakcie półfinału PAOK Saloniki - Olympiakos Pireus (2 marca). Wielu z nich wtargnęło na murawę i walczyło z policją.

 

Przemoc na stadionach jest poważnym problemem w greckim futbolu. W marcu 2015 roku została przyjęta ustawa w tej sprawie, przewidująca m.in. odwoływanie imprez sportowych w razie przypadków naruszania porządku.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze