DreamHack Malmo: Rozpędzone EnVyUs pokonuje Dignitas w ćwierćfinale!

E-sport
DreamHack Malmo: Rozpędzone EnVyUs pokonuje Dignitas w ćwierćfinale!

W drugim ćwierćfinałowym meczu turnieju DreamHack Malmo zmierzyły się ekipy Team EnVyUs oraz Team Dignitas. Rozpędzeni NBK i spółka potrzebowali tylko dwóch map, by awansować do półfinału po zwycięstwach 12:16 na mapie de_inferno oraz 8:16 na de_mirage.

Na pierwszej mapie po stronie atakującej rozpoczęli Francuzi, którym udało się podłożyć bombę i wypracować przewagę liczebną na tyle dużą, że nikt nie spodziewał się, by Duńczycy mogli odwrócić losy pistoletówki. Rzeczywistość jednak okazała się inna i ta trafiła na konto DignitasOgromny udział przy tym sukcesie mieli tenzki oraz Kjaerbye, którzy unicestwili rywali i rozbroili podłożoną bombę. Jeszcze przez kilkanaście minut utrzymywała się przewaga Skandynawów, lecz wkrótce to EnVyUs doszło do głosu i zaczęło odrabiać straty. Dalsze losy meczu to obustronna walka i wymiana ciosów. Wreszcie na prowadzenie wychodzić zaczęli reprezentanci Dignitas i pierwsza odsłona mapy zakończyła się dla nich wynikiem 10-5.

Po zmianie stron znów inicjatywa zaczęła powracać na stronę EnVyUs, którzy wygrali pistoletówkę i kontrolowali przebieg spotkania. Wkrótce padło wyrównanie 10-10 i od tego momentu Dignitas zdołało ugrać już tylko dwie rundy. Ostatecznie de_inferno zakończyło się rezultatem 16-12. Zapowiadało się emocjonująco!

Na drugiej lokacji, de_mirage, po stronie broniącej rozpoczęli Francuzi, którzy znakomicie radzili sobie z odpieraniem ataków rywali. Dignitas nie było w stanie zrobić nic, by odwrócić losy meczu. Duńczykom udało się wygrać tylko jedną rundę przy stanie 9:0! Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 14:1 i nikt nie wierzył, by doszło do rozgrywania trzeciej decydującej mapy. Po zmianie stron pistoletówkę wygrali jednak Skandynawowie, którzy mimo zaciętej walki w kolejnych rundach, przegrali 16:8. Tym samym niespodziewanie to Team EnVyUs awansowało do półfinałów DreamHack Malmo i tym samym w kolejnym pojedynku zmierzy się z Natus Vincere.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze