Sturm może stracić tytuł mistrza świata! Niemiec stosował doping?

Sporty walki
Sturm może stracić tytuł mistrza świata! Niemiec stosował doping?
fot.PAP/EPA

Niemiecki bokser Felix Sturm może stracić tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze superśredniej zdobyty 20 lutego na ringu w Oberhausen, gdzie pokonał Rosjanina Fiodora Czudinowa. Przyczyną jest pozytywny wynik testu antydopingowego.

Badanie wykazało w organizmie pięściarza obecność zabronionego środka - sterydu anabolicznego stanozololu, co potwierdził prezes niemieckiego stowarzyszenia zawodowych bokserów (BDB) Thomas Puetz. Sam zawodnik w wywiadzie prasowym wszystkiemu zaprzecza, twierdzi, że jest niewinny i posiada wynik badania próbki "B", który go oczyszcza ze wszystkich podejrzeń. Poinformował też, że przekazał sprawę prawnikom.

 

Sturm był wcześniej czempionem kategorii średniej. Pierwszy pojedynek z Czudinowem, o wakujący tytuł WBA, przegrał niejednogłośnie na punkty, zaś w rewanżu zwyciężył po 12 rundach. W zawodowej karierze 37-letni Sturm (pod nazwiskiem Adnan Catic zdobył w 2000 roku amatorskie mistrzostwo Europy) wygrał 40 pojedynków, pięć przegrał, a trzy zremisował. Z kolei 28-letni Czudinow w Oberhausen poniósł pierwszą porażkę po 14 zwycięstwach z rzędu.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie