Polfarmex Kutno – Rosa Radom. Transmisja w Polsacie Sport News

Koszykówka
Polfarmex Kutno – Rosa Radom. Transmisja w Polsacie Sport News
fot.Cyfrasport

Obie drużyny już zapewniły sobie grę w play off, ale cały czas mają o co walczyć. Przy dobrym układzie Rosa może nawet awansować na pierwsze miejsce po fazie zasadniczej, ale może też spaść nawet na czwarte. Polfarmex musi pilnować szóstej pozycji. Pojedynek świetnych w grze obronnej gości, z mistrzami strefy podkoszowej w niedzielę. Transmisja meczu Polfarmex Kutno – Rosa Radom w Polsacie Sport News od 20:35.

Gospodarze grę opierają przede wszystkim na wysokich graczach. Michael Fraser i Kevin Johnson są odpowiednio drugim i trzecim zbierającym ligi. Średnio w meczu w ich ręce wpada prawie 20 piłek. Rzucają też ponad 23 punkty na spotkanie. Amerykański duet przez wielu uważany jest za najlepszy w lidze.

 

Dla radomian powstrzymanie Amerykanów może być kluczem do zwycięstwa. Rosa ma kłopot ze środkowymi. Kontuzjowany jest Seid Hajrić i przyjezdni dysponować będą tylko dwoma podkoszowymi Igorem Zajcewem i Kimem Adamsem. Gospodarze poza twardą zespołową grą, mają jeszcze jeden indywidualny atut. To Jarosław Zyskowski. Nominalny niski skrzydłowy notuje świetny sezon. Rzuca powyżej 12 punktów na mecz, do tego ma rewelacyjną skuteczność za trzy punkty (45,8 proc). Tylko Łukasz Koszarek jest w tym elemencie lepszy.

 

Ale zdobywcy Pucharu Polski w tym sezonie radzili sobie z nie takimi przeciwnikami i przeciwnościami. Radomianie grają w tym sezonie świetnie. Pierwsze trofeum w historii klubu dodało im pewności. Rosa zwyciężyła w 23 z 30 spotkań i jest blisko drugiego miejsca po fazie zasadniczej. Ale na błędy pozwolić sobie nie może, bo na jej pozycję czyhają Polski Cukier i Anwil.

 

Pierwszy mecz tych zespołów był bardzo wyrównany. Prowadzenie wielokrotnie się zmieniało, ale ostatecznie zwyciężyła Rosa 79:71. Rewelacyjnie zagrał wtedy lider Radomian Michał Sokołowski, który w meczu rzucił swój rekord życiowy 28 punktów. Oczywiście Sokół to nie jedyny atutu przyjezdnych. Rewelacyjny sezon rozgrywa C.J.Harris, świetnie gra też były MVP polskiej ligi Torey Thomas.

 

Początek spotkania Polfarmex Kutno - Rosa Radom w niedzielę od godz. 20.45. Transmisja od godz. 20.35 w Polsacie Sport News.

Łukasz Starowieyski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie