FEN 12: Miłek vs Głąb, czyli starcie młodych wilków we Wrocławiu!

Sporty walki
FEN 12: Miłek vs Głąb, czyli starcie młodych wilków we Wrocławiu!
fot. FEN

Starciem młodych wilków można określić walkę w formule MMA, którą stoczą Mateusz Głąb z klubu WroxGym Wrocław i Michał Miłek reprezentujący klub Streffa Fight Team z dolnośląskiego Lubina. Do pojedynku dojdzie na nadchodzącej gali FEN 12 „Feel the Force” we Wrocławiu. Obaj dolnośląscy zawodnicy skrzyżują rękawice w dniu 20 maja w derbowym pojedynku w legendarnej Hali Stulecia a starcie zakontraktowane jest w kategorii lekkiej do 70 kg.

Michał Miłek ma 23 lata i świetnie zadebiutował na gali FEN 11, gdy przed czasem pokonał faworyzowanego Alana Kwiecińskiego w hali warszawskiego „Torwaru”. Lubinianin uchodzi za twardego zawodnika, który ma dobrą stójkę i spore umiejętności parterowe. Ma też za sobą starty amatorskie, a trenuje pod okiem trenera Tomasza Pilarza.

 

Liczący 24 lata Mateusz Głąb wystąpi po raz drugi na arenie Fight Exclusive Night. W debiucie świetnie pokazał się na FEN 10, gdzie w Lubinie po kapitalnej walce pokonał klubowego kolegę swojego najbliższego rywala, Pawła Kordylewicza. Pochodzący z Krzepic fighter zaczynał od Taekwondo zdobywając Puchar Świata i Puchar Europy. Tylko w swoim bazowym sporcie stoczył około 150 walk. Od 2011 roku zajmuje się MMA, gdzie walczył na zawodach amatorskich tocząc około 30 pojedynków. Jego trenerami są Tomasz Skórkowski i Roman Zięba. Mateusz jest świetnie i przekrojowo trenującym zawodnikiem. Na co dzień jest nauczycielem WF-u i prowadzi treningi dzieci.

 

Bilety na galę FEN 12 Feel The Force można już kupować w serwisie Eventim.pl (kliknij tutaj) oraz KupBilet.pl (kliknij tutaj). Bilety VIP i bilety grupowe można rezerwować pod nr tel. 601 877 229.

jb, FEN

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze