Polak trenerem siatkarskiej reprezentacji Izraela

Siatkówka
Polak trenerem siatkarskiej reprezentacji Izraela
fot. iva.org.il

Grzegorz Ryś rozpoczął przygotowania do mistrzostw Europy z siatkarską reprezentacją Izraela. Dla byłego trenera między innymi reprezentacji Egiptu, Lotosu Trefla Gdańsk czy dawniej PZU AZS-u Olsztyn, z którym dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski to już trzecia praca na Bliskim Wschodzie.

W Izraelu znalazłem wielu życzliwych ludzi, którzy zaoferowali mi pomoc. To cudowny kraj, będę mógł tutaj w pełni szczęśliwy pełnić swoje obowiązki. Na Bliskim Wschodzie spędziłem już kilka lat i mam stąd wiele pozytywnych wspomnień. Jestem pewien, że aby piąć się w górę czeka nas ciężka praca. Zdajemy sobie sprawę, że aby doścignąć takie narody jak Polska, Rosja czy Francja będzie niezwykle ciężko, a w siatkówkę inwestuje się tam już 15-20 lat. Potrzebujemy więc wiele cierpliwości.
Reprezentacja Izraela rozpoczęła przygotowania do kwalifikacji mistrzostw Europy, które zaczną się 20 maja w Norwegii, gdzie ich rywalami oprócz gospodarzy będą reprezentacje Węgier i Anglii. Dla Rysia będzie to już trzecie podejście na Bliskim Wschodzie: w przeszłości był selekcjonerem Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czy też trenerem Al Ain.
Swój zespół będę próbował bazować na młodości, tworząc tym samym przyszłą generację izraelskich siatkarzy na długi czas. Czy będę próbował tutaj przemycić polską myśl szkoleniową i nasze zwyczaje? Ciężko powiedzieć, na pewno możemy czerpać wiele wzorców z naszego kraju, gdzie siatkówka jest na bardzo wysokim poziomie. Będziemy robić to krok po kroku.
Ryś nie ukrywa swojego największego marzenia, którym jest objęcie seniorskiej reprezentacji Polski.
Marzeniem chyba każdego trenera jest posada selekcjonera jego własnego kraju. W przeszłości kierowałem już polskimi zespołami młodzieżowymi, z każdym dniem staram się być lepszym człowiekiem, więc może kiedyś... Na tę chwilę chcę dać z siebie jak najwięcej jako selekcjoner Izraela, to z pewnością da mi wiele satysfakcji i doświadczenia. Owszem, kiedyś chciałbym zostać trenerem reprezentacji Polski.

ch, Polsat Sport, iva.org.il

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze