ME w judo: Trwa fatalna seria Polaków w Kazaniu

Sporty walki
ME w judo: Trwa fatalna seria Polaków w Kazaniu
fot. PAP

Drugi dzień i znów tylko dwa zwycięstwa polskich judoków w mistrzostwach Europy w Kazaniu. W eliminacjach odpadła m.in. Katarzyna Kłys (70 kg), brązowa medalistka mistrzostw świata z 2014 roku i dwukrotna wicemistrzyni kontynentu.

Kłys przegrała w dogrywce jedną karą shido z Węgierką Szabiną Gercsak, którą pokonała dwa razy w ostatnich miesiącach, m.in. niedawno w Grand Prix w Tbilisi. Po regulaminowych czterech minutach walki obie miały na koncie po yuko.

 

Po jednym zwycięstwie w piątek odnieśli walczący w kategorii 81 kg Łukasz Błach i Jakub Kubieniec. To było jednak za mało, by przebić się do ćwierćfinału i zdobyć sporo punktów do rankingu olimpijskiego.

 

Damian Szwarnowiecki (73 kg), który niedawno triumfował w Grand Prix w tureckim Samsun, uległ jednym shido Niemcowi Igorowi Wandtke. Z kolei wracająca na tatami po kontuzji kolana Agata Ozdoba przegrała (yuko) z Włoszką Edwige Gwend. W tej samej wadze 63 kg nie powiodło się też Karolinie Tałach.

 

W sobotę ostatni dzień rywalizacji indywidualnej w Rosji, a walczyć będą m.in. siódma zawodniczka igrzysk w Londynie Daria Pogorzelec (78 kg) oraz lider męskiej kadry Maciej Sarnacki (+100 kg).

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie