Dwa miliony dla Gołowkina. Ważenie i face to face z Wadem (WIDEO)

Sporty walki

Giennadyj Gołowkin (34-0, 31 KO) poprzez nokauty wykończył kolejnych dwudziestu jeden rywali, dzięki temu stał się maszyną do zarabiania pieniędzy. Za walkę z Dominikiem Wade'm na jego konto wpłyną aż dwa miliony dolarów. Skończy się kolejnym nokautem? Obaj pięściarze spotkali się na ceremonii ważenia.

Jak się nokautuje 21 kolejnych rywali - od ośmiu lat mistrz świata WBA/IBF wagi średniej Giennadij Gołowkin (34-0, 31 KO) nie wygrał w inny sposób - to się dobrze zarabia. Za sobotnią walkę w legendarnym The Forum na przedmieściach Los Angeles, pięściarz z Kazachstanu zarobi dwa miiliony dolarów, a jego rywal, Dominic Wade (18-0, 16 KO) rekordowe w swojej karierze - lecz "jedyne" 500 tys. dolarów.

O tym, że im więcej się waży, i ma sie do tego za sobą machinę reklamową HBO, to się zarabia więcej, przekonał się Roman "Chocolatito" Gonzalez (44-0, 38 KO). Mistrz świata WBC wagi muszej, będący na pierwszym miejscu rankingu ESPN dla najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe (P4P) będzie z Williamsem Arroyo (16-2, 14 KO) bił się za 300 tys, a jego rywal za 75 tysięcy dolarów. Przed podatkami.

Przemysław Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie