Derby Katowic: Rozwój - GKS. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Derby Katowic: Rozwój - GKS. Transmisja w Polsacie Sport
fot.Cyfrasport

Derby Katowic pomiędzy Rozwojem, a GKS-em są jednym z hitów 27. kolejki 1 ligi. Obie ekipy po dwóch porażkach z rzędu liczą na przełamanie złej passy. W pierwszym starciu ligowym padł remis 2:2 w starciu katowickich drużyny. Jak będzie tym razem? Odpowiedź już niebawem! Transmisja z derbów Katowic: Rozwój - GKS w niedzielę w Polsacie Sport od godziny 12.35.

Piłkarze GKS-u Katowice pracowali ze zdwojoną siłą, aby poprawić to, co nie wychodziło w dwóch ostatnich spotkaniach. Choć gracze GieKSy stwarzali sobie sytuacje podbramkowe i mieli inicjatywę w meczach z Sandecją Nowy Sącz i Olimpią Grudziądz, nie potrafili udokumentować golem, co skutkowało stratami punktów. Jak podkreślają GieKSiarze, są do niedzielnego meczu bardzo dobrze przygotowani i liczą na przełamanie.

 

Trener Rozwoju przed derbami Katowic: Ciągle gramy o honor

Zawodnicy beniaminka 1 ligi są w podobnej sytuacji. Również przegrali dwa ostatnie mecze, ale podczas rundy wiosennej spisują się solidnie. Gdyby liczyć tylko mecze w tym roku, zajmowaliby wysokie, szóste miejsce z dorobkiem dwunastu punktów w siedmiu spotkaniach. Fakty są jednak takie, że podopieczni Mirosława Smyły muszą dalej regularnie punktować, by wydostać się ze strefy spadkowej.

Historia spotkań obu ekip nie jest zbyt długa. Derby Katowic odbyły się pięciokrotnie, w tym trzy razy w rozgrywkach ligowych. Jeszcze za czasów gry GieKSy w III lidze dwukrotnie dochodziło do remisu 0:0, ale w pucharze okręgowym górą byli gracze Rozwoju (wygrali po  rzutach karnych 6:5). W sezonie 2015/2016 znów doszło do spotkania obu drużyn. GieKSa pokonała Rozwój 2:0 w Pucharze Polski, a w ramach 10. kolejki doszło do podziału punktów (2:2). Kto w niedzielę wygra „Wyścig o panowanie w Katowicach”? Przekonamy się już niebawem.

Warto wspomnieć, że formalnie gospodarzem spotkania będzie Rozwój. Na mocy umowy pomiędzy klubami, to GieKSa jest organizatorem derbów, więc dla kibiców zmiana będzie niezauważalna.

 

Mecz Rozwój Katowice - GKS Katowice w niedzielę od 12.35 w Polsacie Sport.

A.J., gkskatowice.eu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze