Tour de Romandie z Majką i Kwiatkowskim. Transmisje w Polsacie Sport

Inne
Tour de Romandie z Majką i Kwiatkowskim. Transmisje w Polsacie Sport
fot. PAP
Rafał Majka traktuje Tour de Romandie jako test przed Giro d'Italia

Dwie największe gwiazdy polskiego kolarstwa od wtorku będą walczyć na trasie 70. edycji Tour de Romandie. Dla Majki to ostatnie przetarcie przed Giro d'Italia, które rozpocznie się pięć dni po finiszu w Genewie. Dla Kwiatkowskiego to zamknięcie pierwszej części sezonu. Kolejnym celem będzie lipcowy Tour de France.

W tym roku jubileuszowa edycja TdR prowadzi z La Chaux de Fonds do Genewy. Wyścig zaczyna się niespełna czterokilometrowym prologiem, po czym funduje kibicom spokojniejszy etap do Moudon na rozgrzewkę (166,9 km), ciekawy przejazd do Morgins (173,9 km), czasówkę w Sionie (15,11 km), górski etap do Villars-s/Ollon (173,2) oraz przepiękny przejazd wokół Jeziora Genewskiego na zakończenie (172 km).


W zeszłym roku zwyciężył Ilnur Zakarin przed kolegą z Katiuszy, Simonem Spilakiem i Christopherem Froomem z Team Sky. W tym roku wystartują wszyscy trzej, więc walka miedzy nimi zapowiada się znakomicie. Temu ostatniemu, zwycięzcy z 2013 i 2014 roku pomagać będzie nasz Michał Kwiatkowski, ale Polak na pewno będzie chciał przez chwile błysnąć, jak choćby podczas jazdy indywidualnej na czas.


Z drugiej strony Spilak ostatnio trzy razy z rzędu był drugi (2013-2015) i być może w tym roku to on będzie wreszcie gotowy na wygraną. Ściganie wokół Romandii wyjątkowo mu odpowiada, czego dowodem jest także wygrana w 2010 roku.


Liderem grupy Tinkoff będzie Majka i Polak być może zechce „przepalić” nogę zwłaszcza na dwóch najciekawszych etapach – czwartkowym z końcowym podjazdem pierwszej kategorii i sobotnim do Villars sur Ollon, na którym mamy trzy podjazdy pierwszej kategorii, w tym końcowy na 1252 metry nad poziomem morza, gdzie umiejscowiona jest meta etapu. W zeszłym roku Majka był 7., ale wówczas nie jechał w Giro. Za to dwa lata temu ukończył na 13. miejscu TdR, aby po miesiącu ukończyć na 6. miejscu Wyścig Dookoła Włoch.


Tradycyjnie mocni będą także gospodarze z Michaelem Albasinim, który na prostszych etapach uzbierał już łącznie pięć zwycięstw w tej imprezie. Szwajcar będzie liderem Oriki GreenEdge. Równie mocny może być Mathias Frank z IAM Cycling, który w 2014 roku był drugi w generalnej klasyfikacji Tour de Suisse i czwarty w „generalce” Tour de Romandie.


Nie zmienia to faktu, że Romandia będzie ostatnim testem dla wielu gwiazd przed trzema tygodniami ścigania po Półwyspie Apenińskim. Majka, Rigoberto Uran z Cannondale, Tom Dumoulin z Team Giant Alpecin, czy Rein Taaramae i Zakarin z Katiuszy kilka dni później rozpoczną walkę o 99. Giro d’Italia. Oby w obu tych imprezach już błyszczał Majka.

 

Transmisje z Tour de Romandie:

 

26 kwietnia - od 15:55, Polsat Sport

27 kwietnia - od 15:55, Polsat Sport

28 kwietnia - od 15:55, Polsat Sport

29 kwietnia - od 15:55, Polsat Sport

30 kwietnia - od 15:55, Polsat Sport

1 maja - od 15:55, Polsat Sport Extra

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie