Conte i Marechal opuścili PGE Skrę Bełchatów

Siatkówka
Conte i Marechal opuścili PGE Skrę Bełchatów
fot. Cyfrasport

Nicolas Marechal i Facundo Conte nie są już siatkarzami PGE Skry Bełchatów. Kontrakt Francuza dobiegł końca, a zawodnik zdecydował się kontynuować karierę w Turcji, zaś umowa z argentyńskim przyjmującym została rozwiązana za porozumieniem stron.

"Po zakończeniu sezonu Facundo zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy. Wiemy, że dostał oferty z klubów spoza Polski, gdzie będzie mógł zarobić większe pieniądze. Zdajemy sobie sprawę, że w przekroju całego sezonu, był to jeden z naszych liderów, ale nie mogliśmy blokować mu możliwości rozwoju i doszliśmy do porozumienia. To, że odchodzi Facundo nie oznacza, że będziemy mieć słabszą drużynę. Prowadzimy rozmowy z graczami, którzy mogą go zastąpić " – poinformował prezes Skry Konrad Piechocki.

 

Conte przez trzy sezony bronił barw PGE Skry. W tym czasie wywalczył z tą drużyną mistrzostwo Polski oraz dwa brązowe medale PlusLigi, a także Puchar i Superpuchar Polski; wystąpił również w Final Four Ligi Mistrzów w Berlinie, gdzie Skra zajęła 4. miejsce. Na podstawie zawartych ustaleń bełchatowski klub otrzyma odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie umowy przez Argentyńczyka.

 

Marechal w Bełchatowie występował przez dwa sezony. Po zakończeniu kontraktu nie otrzymał propozycji jego przedłużenia. W przyszłym sezonie zasili ekipę wicemistrza Turcji Büyük Belediyesi Stambuł.

RM, Polsat Sport, skra.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze