Lewis odchodzi z BBTS Bielsko-Biała

Siatkówka
Lewis odchodzi z BBTS Bielsko-Biała
fot. PAP

Kanadyjski libero Daniel Lewis odejdzie z BBTS Bielsko-Biała – poinformował w piątek prezes klubu Piotr Pluszyński. Dodał, że na ławce trenerskiej w przyszłym sezonie nadal będzie zasiadał Krzysztof Stelmach, któremu pomaga brat Andrzej.

"Wiemy już, że umowy nie przedłuży Dan Lewis. Co do reszty zawodników to jest jeszcze zbyt wcześnie, by o tym mówić. Rozmowy z menedżerami trwają. Chcielibyśmy zostawić zwłaszcza środek" – powiedział.

 

Prezes BBTS w rozmowie z PAP nie krył, że 12. miejsce jakie zespół zajął w minionym sezonie, pozostawiło lekki niedosyt.

 

"Umiejętności i potencjał były, ale w wielu sytuacjach zabrakło szczęścia. Traciliśmy sporo punktów. Były spotkania, w których prowadziliśmy już 2:0, by doznać porażki 2:3. Zamiast wygrać za trzy punkty gubiliśmy dwa sety. Nie omijały nas kontuzje, jak choćby Pawła Gryca" – powiedział.

 

Pluszyński poinformował, że zespół będzie trenował do końca maja. Później zawodnicy rozpoczną wakacje. Zajęcia zostaną wznowione prawdopodobnie w drugiej połowie lipca. Do tego czasu muszą zostać rozwiązane wszystkie zagadki personalne.

 

"Nie stać nas na reprezentantów, ale chcielibyśmy przynajmniej zapewnić drużynie komfort pracy w pełnym składzie od początku przygotowań" – dodał.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze