Niewiadoma wygrała etap i wyścig w Luksemburgu

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) wygrała w miejscowości Garnich w Luksemburgu drugi etap wyścigu kolarskiego Festival Elsy Jacobs, zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Polka finiszowała samotnie, wyprzedzając na mecie o 46 sekund grupę ośmiu rywalek. Drugie miejsce zajęła Australijka Katrin Garfoot (Orica-AIS), a trzecie - reprezentantka gospodarzy Christine Majerus (Boels Dolmans). Dziewiąta "kreskę" minęła Anna Plichta (BTC City Ljubljana).

W klasyfikacji generalnej Niewiadoma wyprzedziła o 35 sekund Garfoot oraz o 38 koleżankę z ekipy Holenderkę Annę van der Breggen. Ubiegłoroczna mistrzyni Europy zwyciężyła także w klasyfikacji młodzieżowej.

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) ukończyła zawody na 16. miejscu (strata 2.48), mistrzyni świata w torowym wyścigu punktowym Katarzyna Niewiadoma (Boels Dolmans) była 21. (2.55), a Plichta - 40. (4.06). Impreza składała się z prologu i dwóch etapów.

To drugi w tym sezonie wyścig wygrany przez zawodniczkę z Ochotnicy Górnej. 17 kwietnia Niewiadoma triumfowała w Ronde van Gelderland w Holandii.