Kaja Grobelna nową atakująca Budowlanych

Siatkówka
Kaja Grobelna nową atakująca Budowlanych
fot. PAP/EPA.

Reprezentantka Belgii polskiego pochodzenia Kaja Grobelna jest pierwszą zawodniczką, która w następnym sezonie wzmocni występująca w ekstraklasie drużynę siatkarek Budowlanych Łódź. W łódzkim zespole atakująca zastąpi Rumunkę Daianę Muresan.

"Po długich negocjacjach podpisaliśmy z Kają roczny kontrakt. Wiążemy z nią duże nadzieje, bo to bardzo dobra siatkarka. W ostatnim sezonie, w którym reprezentowała barwy VC Stuttgart, wywalczyła z tą drużyną wicemistrzostwo Niemiec, a indywidualnie została wybrana najlepszą zawodniczką sezonu w 1. Bundeslidze" – powiedział prezes Budowlanych, Marcin Chudzik.

 

Podkreślił, że występująca na pozycji atakującej Grobelna dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi – ma 189 cm wzrostu oraz zasięg 315 cm z wyskoku do ataku. Nowa zawodniczka Budowlanych ma 21 lat. Jest córką byłego reprezentanta Polski Dariusza Grobelnego i bratem Igora, przyjmującego Cerrad Czarnych Radom. Urodziła się w Radomiu, ale jest reprezentantką Belgii, gdzie się wychowywała.

 

Jak powiedział Chudzik, Grobelna zastąpi w łódzkim zespole Muresan, z którą klub nie przedłużył kontraktu.

 

"Szukamy jeszcze wartościowej libero oraz środowej bloku" – poinformował prezes.

 

W minionym sezonie ekstraklasy Budowlani zajęli 5. miejsce gwarantujące start w Pucharze CEV. Łódzki klub na początku tygodnia złożył w europejskiej federacji wstępną deklarację występów w europejskich pucharach.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie