Antiga ogłosił kadrę na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich

Inne
Antiga ogłosił kadrę na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich
fot. Cyfrasport

Selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga ogłosił ostateczną, 14-osobową kadrę na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który zostanie rozegrany w Tokio. W porównaniu do wcześniejszego składu, szkoleniowiec skreślił Bartosza Bednorza.

W piątek reprezentacja kończy zgrupowanie w Spale i od poniedziałku będzie przebywać w Krakowie. Od wtorku do czwartku w Tauron Arenie zmierzy się z Belgią, Bułgarią i Serbią, natomiast w sobotę wyleci do Tokio.

 

- Chcemy tam być tydzień przed turniejem, żeby odpowiednio się zaaklimatyzować. Zmieniamy strefę czasową, klimatyczną, a nawet jedzenie. To wszystko ma wpływ na ogólne samopoczucie, a musimy być przygotowani na trudnych osiem meczów. Przestrzegam wszystkich, by nie mówili, że to tylko formalność. Czeka nas naprawdę bardzo trudne zadanie - podkreślił Antiga.

 

Kadra reprezentacji Polski na Memoriał Huberta Wagnera i turniej kwalifikacyjny w Tokio:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)

Przyjmujący: Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom)

Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk)

 

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich zostanie rozegrany w Tokio (28 maja - 5 czerwca 2016) z udziałem Australii, Chin, Francji, Iranu, Japonii, Kanady, Polski oraz Wenezueli. Wylot do Japonii poprzedzi start w XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (17-19 maja w Krakowie) z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii.

 

Transmisje Memoriału Huberta Jerzego Wagnera i turnieju kwalifikacyjnego w Tokio na sportowych antenach Polsatu.

MC, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze