Były reprezentant Polski w Jastrzębskim Węglu

Siatkówka
Były reprezentant Polski w Jastrzębskim Węglu
fot. CyfraSport
Grzegorz Kosok był w 2012 roku ważnym elementem reprezentacji Polski.

W nowym sezonie barw Jastrzębskiego Węgla ponownie bronić będzie środkowy Grzegorz Kosok. To wielki powrót tego zawodnika do śląskiego klubu po rocznej przerwie. 30-letni zawodnik ma za sobą wiele występów w reprezentacji Polski.

Pochodzący z Katowic siatkarz występował w Jastrzębskim Węglu w sezonie 2014/2015. W minionych rozgrywkach był zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz. Grzegorz Kosok jest wielokrotnym reprezentantem Polski. W barwach narodowych wywalczył złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz brązowy medal Mistrzostw Europy.

W siatkówce klubowej największe triumfy święcił w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem z Podkarpacia zdobył: dwukrotnie mistrzostwo kraju, dwa brązowe medale mistrzostw Polski, srebro PlusLigi, jak również Superpuchar Polski oraz srebrny medal Pucharu CEV.

Cieszę się, że udało nam się pozyskać tak doświadczonego i utytułowanego zawodnika, jak Grzegorz Kosok. Wierzę, że jego obecność w składzie Jastrzębskiego Węgla podniesie jakość drużyny, a młodszym kolegom z zespołu doda większej pewności siebie - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.
Rok temu sytuacja Jastrzębskiego Węgla zmieniła się do tego stopnia, że nasze drogi musiały się rozejść. Teraz, po zmianach, sytuacja w klubie zrobiła się bardziej stabilna i obie strony wyraziły chęć, żeby znowu się spotkać. Bardzo się cieszę, że jestem z powrotem. Zrobię wszystko, żeby klub był ze mnie zadowolony pod względem sportowym.

ch, Plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze